Zamana Güzellik Kat (9-22 Kasım 2007)

Filmin özgün adı: Cashback

Yönetmen:
Sean Ellis
Senaryo: Sean Ellis
Oyuncular: Sean Biggerstaff, Emilia Fox, Shaun Evans, Michelle Ryan, Stuart Goodwin, Michael Dixon, Michael Lambourne, Marc Pickering
Görüntü Yönetmeni: Angus Hudson
Müzik: Guy Farley
Kurgu: Scott Thomas, Carlos Domeque
Yapımcılar: Sean Ellis, Lene Bausager
Kostüm Tasarımı: Vicki Russell

2006, Fransa, 95 dakika, romantik film


Hep bir ressam olmayı isteyen Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi Ben Willis, acı veren bir ayrılığın sonrasında uykusuzluk çekmeye başlar. Aklını başka şeylerle meşgul etmek ve boş zamanını değerlendirmek için bir süpermarketin gece vardiyasında çalışmaya karar verir. Sekiz saatlik sıkıcı mesai ile baş etmek için, iş arkadaşlarının her biri zaman takası adlı sanatta kendilerini geliştirmiştir. Kimisi marketin koridorlarında scooter yarışı yapar, kimisi dövüş sanatlarındaki maharetlerini sergiler, kimisi ise uzayıp giden dakikaları görmemek için saatinin üstünü kapatır.

Bu markette en büyük düşman insanın saatidir ve ona ne kadar çok bakılırsa zaman o kadar yavaş akar. Saatlerin çabuk geçmesini sağlamak için Ben'in izlediği yol, zamanı durdurmaktır. Bu yolla çevresindeki birçok güzelliğin farkına varan Ben'in ilgisini, özellikle kasiyer Sharon çekecektir.

Aşk, kalp kırıklığı, kadın-erkek ilişkileri ve zaman üzerine eğlenceli ve genç bir komedi olan Cashback'in çarpıcı görselliğinde, yönetmenin fotoğrafçılık kariyerinin etkisi hissediliyor.

[birfilm.com]

Hiç yorum yok: