Sinemamızda bu hafta (17-18 ve 25-26 Temmuz 2009): Arkadaşımın Aşkı


Filmin özgün adı: My Best Friend's Girl
Yönetmen: Howard Deutch
Oyuncular: Dane Cook, Kate Hudson, Jason Biggs, Alec Baldwin

2008, ABD yapımı, 101 dakika

Çok güzel, akıllı ve dikbaşlı Alexis, Dustin’in hayallerindeki kadındır. Ancak birkaç haftalık flört döneminin ardından aşk sarhoşu Dustin’in gözü açılmaya başlar. Alexis’in ilişkiyi sürekli olarak yavaşlattığını anlama noktasına gelmiştir. Kadını gerçekten kazanabilmek için çaresizlik içinde en iyi arkadaşı Tank’in yardımına başvurur. Kendisini “geri tepme uzmanı” olarak tanımlayan Tank, kadınları önce baştan çıkartıp sonra adeta delirterek onlardan ayrılma konusunda ustadır.

Sevgilisi tarafından bir kenara fırlatılmış erkeklerle sözleşme yapar, onların eski sevgilileriyle ilişki başlatarak o kadınlara yaşamlarının en kötü ilişkisini yaşatır. Öyle iğrenç bir deneyim yaşatır ki, onunla ilişki kuran kadınlar en kısa sürede eski sevgililerine geri dönüş yolları aramaya başlar.

Ancak büyülü değneğini Alexis üzerinde denemeye kalkışan Tank, yaşamının en büyük sınavıyla karşı karşıya kalır. Alexis onun blöfünü görebilen ilk kızdır. Alexis’in zekası karşısında şaşkına dönen Tank, en iyi arkadaşı Dustin’e duyduğu bağlılık ile onun kız arkadaşına duyduğu garip çekim duygusu arasında bocalamaya başlarken iki arada bir derede kalacaktır. [gazetevatan.com]

Arkadaşımın Aşkı Tanıtım Filmi



Hiç yorum yok: