14-20 Eylül 2012: "Yaşam Savaşı"

Filmin özgün adı: La guerre est déclarée (İngilizce adı: Declaration of War)
Yönetmen: Valérie Donzelli
Senaryo: Jérémie Elkaïm, Valérie Donzelli
Oyuncular: Valérie Donzelli, Jérémie Elkaïm, César Desseix, Gabriel Elkaïm, Brigitte Sy, Elina Löwensohn, Michèle Moretti, Philippe Laudenbach, Bastien Bouillon, Béatrice De Staël, Anne Le Ny, Frédéric Pierrot, Elisabeth Dion, Pauline Gaillard, Philippe Barassat
Görüntü yönetmeni: Sébastien Buchmann
Yapım tasarımı: Gaëlle Usandivaras
Kostüm tasarımı: Elisabeth Mehu
Yapımcılar: Serge Catoire, Xavier Giannoli, Edouard Weil 

2011, Fransa yapımı, Fransızca sesli, Türkçe altyazılı, 100 dakika

Roméo ve Juliette iki genç oyuncudur. İlk görüşte birbirlerine aşık olurlar ve birlikte yaşamaya başlarlar.  Ardından bir çocukları olur. Adını Adam koyarlar. Başta Adam'ın bazı huyları onlara garip gelse de üstünde durmazlar, onun normal bir çocuk olduğunu düşünürler. Ama kısa süre içerisinde gerçeği kabullenmek zorunda kalırlar. Çünkü Adam'a kanser tanısı konmuştur. Bundan sonra artık genç çift çocuklarının hayatta kalması için canla başla mücadele edeceklerdir.

Duyuru: Havalar iyi gittiği sürece 21.00 seansımızı Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Gösteri ve Şölen Alanı'nda açıkhavada gerçekleştireceğiz. Ayrıca, geçen hafta yaptığımız duyuruyu da yinelemek gerekirse; seanslarımıza bir ekleme yapıldı.  Geçen haftadan beri hafta içindeki 16.30, 18.45 ve 21.00 seanslarımıza ek olarak, haftasonlarında ve resmî tatil günlerinde fazladan bir seansımız daha var: 14.15 seansı. Yani haftasonu ve resmî tatil günlerindeki seanslarımız da şöyle: 14.15, 16.30, 18.45 ve 21.00 (bu son seans Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Gösteri ve Şölen Alanı'nda diğer tüm seanslar Sinema Kampüs'ün bildiğiniz Yabancı Diller Yüksekokulu'ndaki yerinde).

Tanıtım filmi

Film ile ilgili imdb sayfası

Hiç yorum yok: